Haber

Kemer’de 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler için anma etkinliği düzenlenecek

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü, geçen yıl 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma etkinliği düzenleyecek.

Anma etkinliği yarın saat 14.00’te Kemer Kaymakamlığı koordinasyonunda, Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü ve Kemer Arama Kurtarma Derneği (KEMKUT) iş birliğiyle Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürü Fevzi Uzun, yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için anma etkinliği düzenliyoruz. “Etkinlik kapsamında deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda eğitim verilecek.” söz konusu.

Kemer Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü’nün yeni kurulduğunu hatırlatan Uzun, “Kemer bölgesini afete hazır hale getirmek istiyoruz. Kemer kritik bir bölgede olduğu için bu konuda çalışıyoruz. Demre’de bölgemize yakın aktif bir fay hattımız var. Bu nedenle bölgemizde gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bölgemizde yoğun ormanlar bulunduğundan orman yangınları konusunda bakanlıklarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Nadir de olsa seller üzerinde de çalışıyoruz.” dedi.

Kemer’de tatbikat yapılacak

Uzun, Kemer bölgesini afete hazır hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün danışmanlığında ortaokul ve lise düzeyinde afet bilinçlendirme eğitimlerine başlayacağız. Kemer Kaymakamlığı ile protokol imzaladık. Belediyemizin desteğiyle deprem, yangın ve hortum tatbikatları yapmayı planlıyoruz. Tatbikatlarımızı KEMKUT ile ortak yapmayı planlıyoruz. Tatbikatlar sonucunda eğitici görseller hazırlayıp sosyal medyada yayınlamayı planlıyoruz. “Farkındalık açısından geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu