Haber

İYİ Parti’de yangın çıktı! Akşener’in Ümit Dikbayır ve Uğur Poyraz’a kapıyı gösterdiği iddia edildi

İYİ Parti Genel Başkanı, CHP’deki 13 yıllık koltuğunu Özgür Özel’e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında “Sırtımdan bıçaklandım” sözlerine yanıt verdi. Meral Akşener Dikkat çekici ifadelerle parti içinde kendisinin de ihanete uğradığını ima etti. Akşener’in milletvekili, “En çok alay edilen, en çok sözü kesilen, nasihat edilen, parmak sallanan genel başkanım. Allah’ın izniyle o parmakları birer birer kıracağım.” Ümit DikbayırUğur Poyraz’ı banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle ticari mali ilişki kurmakla, Uğur Poyraz’ı ise arkadan iş yapmakla suçladığı iddia edildi.

AKŞENER’İN ODADAKİ SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin dünkü grup toplantısında CHP kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sırtımdan bıçaklandım” sözlerine tepki gösterirken, kendi partisindeki olaylarla ilgili de bilgi verdi.

“BELİRTEN HERKESİ SİLMEZSEM ADIMI DEĞİŞTİRECEĞİM”

Akşener’in konuşmasındaki dikkat çeken sözleri şöyle: “Ben en çok çekinilen, sözü kesilen, en çok nasihat edilen, en çok parmakları titreyen başkanım. Allah izin verirse o parmakları birer birer kıracağım. Toprak bizim. İklimimiz var, suyumuz var ama paramız da var.” Diğerleri kazanıyor. Bu çarpık sistemi mutlaka değiştireceğiz. En yakınım olsa bile. Allah’a yemin ederim ki değiştireceğim. En yakınım, en güvendiğim kişi olsun. Beni aldatan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim.

“EN KÜÇÜK BİR YOLSUZLUK BİLE GEREKLİ ŞEYİ YAPMAYAN KİŞİ İĞRENMEKTEDİR”

İyilik Hareketi, sırtında yarası olmayan, temiz ve pak, her türlü pisliğe, zor kullanımına, yoksulları ezen zihniyete karşı duran, insanları ezmeye çalışan insanlardan oluşan bir partidir. saçma sapan şeyler yaparak ceplerini dolduruyorlar. Bunun dışında hareket edenlerin aramızda yeri yoktur. İnsanların emeğinin karşılığında aç kaldığı Türkiye’de saray rejiminin getirdiği yolsuzluk, israf ve sadakatsizliğin en küçüğü de olsa gereğini yapmayan, halkın haklarını elinden alan bir korkaktır. fakir.

AKŞENER, DİKBAYIR VE POYRAZ’I HEDEF Mİ ALDI?

Gazeteci İsmail Saymaz’ın iddiasına göre Akşener, bu sözleriyle İYİ Parti içinde haftalardır devam eden krize ilişkin detaylar verdi. Akşener’in hedefindeki iki ismin, salondaki konuşmasını alkışlayan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Uğur Poyraz olduğu belirtilirken, Akşener’in Dikbayır’ı banka hesaplarını inceletmek ve Akşener ile ticari mali ilişki kurmakla suçladığı iddia ediliyor. belediyelerin ve Uğur Poyraz’ın arkasından iş çevirmesinin. sürgün edildi. Akşener’in dün sözleriyle kapıyı gösterdiği İYİ Parti’den Dikbayır ve Poyraz’ın ayrılmasının da gündemde olabileceği söyleniyor.

haber-kizilcahamam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu