Haber

İmamoğlu’nun hakaretler yağdırdığı ve “çek şunu buradan” dediği esnaf konuştu.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Bayrampaşa Perşembe Pazarı’na gitti. Bu sırada bir tezgahta bulunan esnaf Mehmet Özdemir, İmamoğlu’na yönelik terör örgütü PKK ve HDP’yi eleştirdi.

“YASALSINIZ, ACİLSİNİZ”

Özdemir’e bağırarak parmağını sallayan İmamoğlu, şunları söyledi: “Sen kaba birisin, sen ahlaksız birisin” o taşındı. Özdemir İmamoğlu’na hakaret üzerine ‘Sen ahlaksızsın’cevabı verdi.

İmamoğlu’nun şikayeti üzerine Özdemir gözaltına alındı.

İMAMOĞLU’DAN YENİ AÇIKLAMA: O FAKİRİ PROJEDE EDECEĞİM

Olayın medyaya yansımasıyla ilgili yeni bir açıklama yapan İmamoğlu, şunları söyledi: “Ne yazıyorlar?açıklama yaptı

İmamoğlu’ndan şikayetçi olduğunu belirten Özdemir, yaşananları şöyle anlattı:

“Pazardaydım, Belediye Başkanı geldi. ‘PKK’lılarla PKK’lılar benim yerime gelemez’ dedim. Yanıma geldi ‘Sen PKK’lısın, ben PKK’lı değilim’ dedi, ben PKK’lıların yanındayım, ‘hainlerin yanında olanlara söylüyorum’ dedim. Ondan sonra bana ‘Sen PKK’lısın’ dedi, hakaret etti, ‘Sen esnaf değilsin’ dedi. ’60 yıldır bu işi yapıyorum, bana esnaf olmayı öğretemezsiniz’ dedi. “Nerede Trabzonlu olursanız olun ben şehitlerin arkasındayım, gazilerin arkasındayım” dedim.Ardından korumalarına “alın şunu götürün” dedi korumaları beni alıp götürdüler. Dışarı çıktım, tedbir amaçlı karakola geldim.

Bu kişi benim için Belediye Başkanı olamaz. Kesinlikle onaylamıyorum.”

“AŞK KAHVALTISI’ MASKESİ FİKİR GÖRÜNTÜSÜ BU!”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, esnafa hakaret eden İmamoğlu’na tepki gösterdi. Kabaktepe şu ifadeleri kullandı:

“Biliyorsunuz, bir söz vardır: ‘Ofis bazılarında insanı değiştirir, bazılarında maskesini düşürür.’ İşte bu… ‘Aşk böreği’ maskesi bu!Elbette ‘İstanbul’u unutan, İstanbullulardan utanmaz!’ Merak etmeyin, ne İstanbul halkı ne de esnafımız bu pervasızlığı unutmaz!”

KAYNAK: HABER7

habergokcebey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu