Ekonomi

Eksim Enerji’nin Yeni CEO’su Arkın Akbay Oldu

Arkın Akbay, yenilenebilir enerji sektörünün lider şirketlerinden biri olan Eksim Holding’in iştiraki Eksim Enerji’nin yeni CEO’su oldu. Uzun yıllar elektrik sektörünün önde gelen şirketlerinde yönetici olarak görev yapan Akbay, görevine Ağustos ayında Eksim Holding Jeneratör Küme Lideri ve Eksim Enerji CEO’su olarak başladı.

Eksim Holding bünyesinde faaliyet gösteren %100 yenilenebilir enerji şirketi Eksim Enerji’de üst düzey görev değişikliği gerçekleşti. Elektrik sektörünün lider firmalarında yönetici olarak görev yapan Arkın Akbay, Ağustos ayında Eksim Holding Jeneratör Küme Lideri ve Eksim Enerji CEO’su olarak göreve başladı.

Kariyerine Siemens Enerji’de başlayan Akbay, uzun yıllar Siemens Türkiye’de ulaşım ve mobilite çözümleri yöneticisi olarak çalıştı. Akbay, 2010 yılında Turcas Petrol’de Enerji Projeleri Müdürü görevini üstlendi. 2016 yılında bire bir şirkette Enerji ve Gayrimenkul Operasyonları Müdürü (COO) olarak atanan Akbay, Polat’ta Güç Kesme Lideri ve Polat Holding CEO’su oldu. 2021’de tutuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Akbay, bu deneyimini Eksim Holding’in yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Eksim Enerji’nin büyüme stratejileri ve gelecek vizyonu için kullanacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu