Haber

AK Parti Oy Oranı İsmail Küçükkaya’nın Canlı Yayındaki Yorumu: “Depreme Rağmen Yaşadık”

Seçim özel yayınları dün akşam 18:30’dan sonra ekranlara gelmeye başladı. Sandıkların açılışından oyların sayılmasına kadar hemen hemen tüm kanallar gece geç saatlere kadar oy verilerini canlı yayında sunmaya devam etti. Bu isimlerden biri de Halk TV ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya idi. Küçükkaya’nın AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yorumları dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

YSK’nın yayın yasağını saat 18.30’da kaldırmasının ardından 2023 Genel Seçimleri ile ilgili detayları paylaşmaya başlayan kanallardan biri de Halk TV oldu.

Seçim verilerini canlı yayından takip eden, yorumlayan ve ileten Halk TV, genel olarak Anka’nın aldığı bilgilerin doğruluğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Daha önceki seçimlerde FOX ekranlarında izlemeye alıştığımız İsmail Küçükkaya, Halk TV ekranlarında seçmenin karşısına çıktı.

53 yaşındaki ünlü haber sunucusunun FOX ekranlarında yaptığı haber bültenleri herkes tarafından yakından takip edildi. Seçim gündemine ilişkin söyledikleriyle de görüşlerinin değişmediğini açıkça ortaya koydu. Saat 17.00’de sandıkların kapanmasının ardından seçim yayınının başlamasıyla ekran başında olan Küçükkaya, canlı yayında AK Parti ve Recep Tayyip Eroğan hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Seçim verileri açıklanmaya devam ederken, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek oy oranları Küçükkaya’nın dikkatini çekti.

2023’ün başında yaşadığımız şoku vurgulayan Küçükkaya, tüm bu olaylara rağmen seçim sonuçlarının oldukça yüksek olduğuna dikkat çekerek, “Çok çarpıcı” dedi.

“Bu şartlara, 21 yıllık iktidarın yıpranmışlığına, yaşadığımız depreme rağmen hem AK Parti’nin hem de Erdoğan’ın bunu böyle karşılaması bana çok çarpıcı geliyor.”

Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tipte kalırken, seçmenleri ve herkesi rahatsız eden soru kimin cumhurbaşkanı olacağıdır. Dünden beri tüm yayınlarda Recep Tayyip Erdoğan’ın bunca yıla rağmen oy verme potansiyelini kaybetmemesi büyük bir başarı olarak ifade ediliyor. Küçükkaya’nın bu sözlerine rağmen İbrahim Kahveci ‘Bu büyük bir başarı’ diyor.

Yayını merak edenler için: İsmail Küçükkaya Seçim Özel Yayın Bölümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu